Lødingen Kunst- og kulturkomité

Lødingen Kunst- og kulturkomité består av frivillige, kulturengasjerte personer i Lødingen kommune.  Disse har til oppgave å legge til rette for formidling av kulturuttrykk som konserter, sceneforestillinger, utstillinger og lignende.

Et av medlemmene skal være oppnevnt av kommunestyret og være bindeleddet mellom komiteen og de folkevalgte. I Lødingen er de andre med­lemmene rekruttert fra lag og foreninger, institusjoner, næringsliv og komitemedlemmenes nettverk.

Komiteen har følgende medlemmer:

1.      Monica Kvæl Kvalø (leder)

2.      Hege B. Lichtwarck

3.      Anne Myrlund

4.      Monica Rolandsen

5.      Rakel Sommernes

6.      Tom Rune Angel-Juliussen

7.      Vibeke Fenes (Kommunens representant 2023-27)

8.      Yngve Løkholm Nyheim (Sekretær for komiteen fra kommuneadministrasjonen)

Komiteen tar gjerne imot flere medlemmer! Ta gjerne kontakt med leder eller sekretær hvis du ønsker å avholde arrangement i Lødingen, eller lurer på noe, kan forespørselen sendes til yngve.nyheim@lodingen.kommune.no eller monica.kvael@lodingen.kommune.no

Vedtekter for Kunst- og kulturkomiteen i Lødingen (PDF, 318 kB)

 

Artikkelliste